PROHLÁŠENÍ K SOUČASNÉMU PŮSOBENÍ NAŠÍ ORGANIZACE NA ŠKOLÁCH

19. 04. 2022

Vzhledem k současné mezinárodní situaci mohou naši lektoři v odůvodněných případech realizovat kvůli bezpečí účastníků jiný než předem smluvený program s obdobným zaměřením. Děkujeme za pochopení.

Vzhledem k současné vypjaté mezinárodní situaci, která navíc plynule navázala na těžké období spojené s pandemií koronaviru SARS-COV2, považujeme za svoji povinnost aktuálně reagovat na konkrétní dění v navštěvovaných třídách. 

Je možné, že bude nutné předem nebo dokonce rovnou na místě vyměnit smluvený program, a to hlavně v případě, že by jeho realizace mohla být potenciálně zraňující nebo nevhodná pro kteréhokoli z účastníků programu. Může se jednat o rozmanité životní situace, které zdánlivě nemusí souviset s tématem programu (násilí, závislost, zanedbání péče v rodině, úmrtí blízkého člověka, osobní kontakty v oblastech zasažených válkou, depresivní nebo úzkostné projevy, sebevražedné tendence, zvýšený projev agrese apod.).

Naši lektoři jsou schopni tuto situaci vyhodnotit pouze ve spolupráci se samotnými školami. Proto prosíme, dbejte na pečlivé mapování dění ve třídě a informujte nás předem, pokud se přímo v třídním kolektivu nebo u dětí doma děje něco, co může ovlivnit jejich psychické bezpečí ve školním prostředí nebo přímo na našem programu. 

Dbáme na to, aby byly naše programy pro děti bezpečné a rozvojové, nikoli (re)traumatizující nebo stresující. Proto je možné, že aktuálně vyhodnotíme, že je vhodnější zrealizovat s dětmi program na podporu kamarádských vztahů ve třídě, wellbeingové aktivity, hry uvolňující frustraci a nabízející společně strávený hezký čas.

Děkujeme za pochopení, jsme tu i dále pro vás,

tým Sdružení D, Olomouc


« Zpět

Modul: Novinky