Kód Turing

„Cesta k vítězství může být trnitá a vědomosti nebudou to jediné, co nám ji pomůže překonat.“
(dvoudenní adaptační program pro nové kolektivy šestiletých a čtyřletých gymnázií či střední školy)

Dvoudenní adaptační program vznikl na motivy příběhu Alana Turinga, britského matematika a kryptoanalytika, který mimo jiné vědecké objevy prolomil kód používaný za druhé světové války k šifrování tajných údajů.

Studenti se během programu jednak blíže seznámí a také zkusí společně přijít na to, jak tajné zprávy dekódovat. Tentokrát ale nebudou stačit pouze jejich znalosti a dovednosti, klíčové budou také způsoby komunikace v týmu, spolupráce a vzájemná podpora. Společně se pokusí najít cestu, jak zůstat sami sebou a zároveň táhnout za jeden provaz.

Základní zaměření: Adaptační program.

Vybrat fotogalerii
Vybrána fotogalerie ID: 169