Hrdinové a jejich příběhy aneb Klaďas nebo záporák?

(4.–6. třída, 2 vyuč. hodiny, online)

Snad každý z nás má rád vyprávění zajímavých a zábavných příběhů a snad každý má také svého oblíbeného hrdinu. Jaké to ale je takového hrdinu vytvořit? A jaké to je se jím na chvíli sám stát
a nějaký hrdinský příběh si prožít? I příběhy zdánlivě úplně jasné nás mohou nakonec překvapit. Pojďme se do nich společně ponořit ve formě rozhlasových her a vyzkoušejme si být rozhlasovým hercem. Tak nastražte uši!

Cíle a nástroje:
Podpora třídního klimatu skrze společný pozitivní zážitek, nabídnout možnost odreagování se pomocí kreativní práce a humoru, rozvoj skupinové kooperace, kritického myšlení a kreativity.
Interaktivní hry v online relaci, obleč se jako hrdina tvého příběhu, poznej klaďase/padoucha, nazkoušej text a přijmi svou roli, společná rozhlasová hra, diskuse s lektorem.

Program trvá 60–90 minut a je určen pro třídní kolektiv a třídního učitele.